Biofiltr Profi

Kód: 203
Výprodej
Značka: Kolomaki
28 919 Kč 23 900 Kč bez DPH
Skladem

Profesionální podzemní biofiltr pro perfektní čištění a udržování dešťové vody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Většina lidí si myslí, že dešťová voda se svým složením bude blížit vodě destilované, tedy dokonale čisté, nicméně takový předpoklad není úplně správný a to z několika důvodů. 

Dešťová voda obsahuje mechanické nečistoty, krystalky solí, ale můžou to být i prachové částice nebo třeba spory plísní či pylová zrna. Už v této fázi tedy může dojít k určitému ovlivnění složení dešťové kapičky. Během své pouti atmosférou se pak ve vodní kapce rozpouští plynné složky atmosféry, zejména oxid uhličitý. Díky tomu pak voda získává mírně kyselý charakter s obvyklou hodnotou pH 5,6 až 6,0 (připomeňme, že čistá destilovaná voda má pH 7).

Proto je důležité dešťovou vodu čistit, hlavně při jejím technickém využití, nebo při dopouštění bazénů.

Biofiltr se skládá z několika částí, kdy každá má jinou funkci. V hlavní spodní komoře plave hnědé uhlí, které na sebe zachytává mechanické nečistoty. V další horní komoře, která je rozdělena na tři části jsou uloženy dřevěné štěpky, nebo kůra stromů. Dřevěná náplň horní komory biofiltru slouží jako nosič biofilmu. Přírodní bakterie konzumují organické nečistoty a usazeniny a okysličují nežádoucí látky. Část vody projde drceným vápencem, upravujícím její pH. Pro ještě dokonalejší čištění vody v Kolomaki nádržích používáme kalové čerpadlo, které je součástí sady Biofitru Profi. Pomocí čerpadla, umístěného na dně nádrže, se znečištěná voda dostává zpátky do biofiltru a rozbije se o drážkový rozprašovač v horní části filtru, zajišťující okysličení vody. Voda dále protéká přes dřevěnou náplň (štěpka), která zachycuje nečistoty.

Upravená okysličená voda obsahující přírodní bakterie, následně čistí vnitřní povrch dešťové nádrže. Voda je bez zápachu a s minimálním obsahem organických a mechanických nečistot. Dochází i k pročištění filtračních elementů čerpadel, což má vliv na jejich životnost a výkonnost.

Součástí biofiltru je uzamykatelný poklop.

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtr do nádrže na dešťovou vodu
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 50 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: